Tunel foliowy  cena szklarnia  Wróć do listyMasz pytania ? Zadzwoń 32 4119 880, 500 248 484

Tunel foliowy 2m x 2,5m (5m²)

410,00 zł

Dostępność: W magazynie

Nr. oferty: TF225

 Tunel foliowy 2m x 2,5m (5m²)

Cena
  • szt.
Kolor
  • Zielony
Dostawa
Cena całkowita
410,00 zł
netto

Szczegóły

Zastosowanie

Tunel foliowy 2m x 4,5m szklarnie

Tunele foliowe stosowane są najczęściej do okrywania upraw polowych. Tym samym przyśpieszają znacznie pierwsze zbiory, pozwalają wydłużyć sezon uprawy zapewniając roślina doskonały mikroklimat. Pod osłoną doskonale udają się takie owoce i warzywa jak np. pomidory, maliny, truskawki, borówki amerykańskie, winogrona, dynie, sałata, ogórki, rzodkiewka, groch , wiele innych i oczywiście wszelkiego rodzaju kwiaty.

Pokrycie foliowe zabezpiecza również oprawę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, ptactwem i rożnymi szkodnikami. Dzięki zastosowaniu tunelu zwiększa się zdecydowanie jakość i wielkość zbiorów, a prace wewnątrz można wykonywać bez względu na panujące warunki atmosferyczne, traktując ta jako relaks. Uzyskane plony są czyste i nie zabrudzone przez ziemie.

Tunel foliowy 2m x 4,5m Tunele foliowe szklarnia szklarnie

Wymiary i waga

Tunel foliowy 2m x 4,5 wymiary Tunele foliowe szklarnia szklarnie
Powierzchnia: 5 m²
Długośc tunelu: 2,5 m
Szerokość tunelu:
2 m
Wysokość tunelu:: 2,25 m
Waga: - kg

Konstrukcja

Konstrukcja tuneli oparta jest na mocnych rurach galwanizowanych o średnicy fi 25mm i grubości ścianki 1mm.o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Rury takie nigdy nie zardzewieją i nie popękają. Można je eksploatować w każdych warunkach atmosferycznych latami. Lekka konstrukcja ułatwia szybki montaż i demontaż, oraz jest łatwa w przestawieniu w razie potrzeby na inne miejsce. Dzięki zastosowaniu na dole poziomych rur skręcanych śrubami na wylot, łączących pałąki tunelu, stworzona została bardzo stabilna i praktyczna konstrukcje.

Tunel foliowy 2m x 4,5m Tunele foliowe szklarnia szklarnie Tunel foliowy 2m x 4,5m Tunele foliowe szklarnia szklarnie

UWAGA !!! WYBIERAJAC KONSTRUKCJE PAMIETAJ

Tunel foliowy 2m x 4,5m Tunele foliowe szklarnia szklarnie

Poszycie

Bardzo ważne są parametry folii użytej do osłony roślin w tunelu. Bardzo dobra folia musi być gruba i odporna na zniszczenie mechaniczne. Folia taka dzięki specjalnym dodatkom w procesie produkcyjnym musi posiadać tak zwany efekt termiczny i efekt antykondensacyjny. Nasze poszycia spełniają w tym wypadku najwyższe normy światowe. Żeby uzyskać tak dobre parametry zostały sklejone cztery warstwy cienkiej folii plus wklejona nylonowa siatka wzmacniająca . Dzięki temu uzyskaliśmy folie typu PE MESH UV-5 o grubości 180gr/m2, której można używać z powodzeniem przez wiele lat. Uzyskana jakość charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością światła przez folie, ponad 90% co korzystnie wpływa na każda uprawę. Rozproszenie światła pod foliami dyfuzyjnymi redukuje ilość miejsc zacienionych, pozwalając na dotarcie promieni słonecznych do dolnych partii roślin.

Tunel foliowy 2m x 4,5m Tunele foliowe szklarnia szklarnie

Na wewnętrznej stronie foli zbierają się krople wody (efekt parowania ziemi). Dzięki powłoce antykondensacyjnej zamiast dużych kropli, które łatwo mogłyby spadać na rośliny, wytwarzana jest cienka warstwa wody dzięki czemu spływają ona w dół folii. Efekt termiczny uzyskujemy, dzięki odbiciu promieniowania podczerwonego co się przekłada na mniejsze straty ciepła w nocy. Zalety z używania tego typu folii to większe zabezpieczenie przed przymrozkami, wolniejszy spadek temperatury wewnątrz obiektu, wyższa temperatura średnionocna, ewentualna redukcja kosztów ogrzewania, zmniejszenie zapotrzebowania na środki ochrony, zwiększenie jakości i wartości upraw oraz zapewnienie wcześniejszych i większych plonów.

Tunel foliowy 2m x 4,5m Tunele foliowe szklarnia szklarnie

UWAGA !!! WYBIERAJAC FOLIE PAMIETAJ

Tunel foliowy 2m x 4,5m Tunele foliowe szklarnia szklarnie Tunel foliowy 2m x 4,5m montaż Tunele foliowe szklarnia szklarnie