Jak Das Company wspiera młodych sportowców

Jak Das Company wspiera młodych sportowców

Aktywność sportowa maluchów oraz nastolatków wiele dla nas znaczy. Choć „w zdrowym ciele zdrowy duch” jest powiedzeniem nieco już oklepanym, kryje się w nim wiele prawdy. Wiemy, jak ważne jest to, aby rozbudzać w dzieciach zamiłowanie do sportu już od najmłodszych lat. Dlatego dzisiaj, z okazji Dnia Dziecka, chcemy opowiedzieć, w jaki sposób firma Das Company wspiera młodych sportowców. Zapraszamy!

Namiot Das Company w OCR RACIBORKI 

Czy hale namiotowe to przestrzeń nadająca się do uprawiania sportu? Uważni czytelnicy naszego poradnika doskonale znają odpowiedź na to pytanie – oczywiście, że tak! Ale czy sytuacja ta zmieni się, jeżeli w grę wejdą aktywności sportowe dzieci? Okazuje się, że… również, jak najbardziej, namioty Das Company sprawdzają się doskonale nawet przy tak energicznych działaniach, na jakie tylko stać najmłodszych i pełnych werwy użytkowników.

Skąd o tym wiemy? Z najlepszego możliwego źródła – od samych młodych zuchów, a konkretniej mówiąc: zawodników drużyny OCR RACIBORKI. 

Zanim przedstawimy młodocianych bohaterów, słówko wstępu. OCR to skrót od angielskiej nazwy Obstacle Course Racing, pod którą kryją się biegi z przeszkodami. Dyscyplina ta, nazywana również biegami surwiwalowymi, obejmuje wyścig na czas, polegający na pokonaniu określonych odległości, a także zmierzeniu się z rozmaitymi przeszkodami – naturalnymi oraz sztucznymi. Jest to sport zaliczany do ekstremalnych, wymagający znakomitej sprawności fizycznej. Zatem wiadomo już, w czym specjalizują się młodzi sportowcy z Raciborza!

Z okazji ubiegłorocznych mikołajek, opiekun drużyny OCR RACIBORKI otrzymał od firmy Das Company rabat na namiot całoroczny, w którym następnie zorganizowany został profesjonalny tor przeszkód. W ten oto sposób, od 6 grudnia 2021 jeden z naszych namiotów każdego dnia wystawiany jest na niesamowitą próbę wytrzymałości – a jak wiadomo, takie wyścigi wiążą się z niezwykle intensywną i energiczną aktywnością – i każdego dnia zdaje ten egzamin na szóstkę z plusem!

Wiedzieliśmy o tym, że namiot, który będą użytkować młodzi Raciborzanie, musi bezwzględnie cechować się najwyższą wytrzymałością, solidnością oraz odpornością. Jesteśmy o to spokojni, ponieważ wiemy, że nasze namioty nadają się do tego celu, jak żadne inne! 

Ogromnie cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy dołożyć naszą małą cegiełkę do rozwoju sportowej pasji młodych wojowników, którzy zyskali przestrzeń do trenowania i zwiększania swojej sprawności fizycznej. 

Das Company sponsorem Leona Krysiaka

Ponieważ bardzo wierzymy w młode talenty, z przyjemnością zaangażowaliśmy się we wspieranie nie tylko drużyny OCR RACIBORKI, ale również innej wschodzącej gwiazdy sportu. Firma Das Company jest bowiem jednym ze sponsorów Leona Krysiaka – zawodnika squasha.

Tego, jak wymagającym sportem jest squash, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jednak najlepiej wie o tym ten, kto sam spróbował w nim swoich sił. Każdy mecz opiera się w pełni na znakomitej koordynacji ruchowej, błyskawicznym refleksie, szybkości, sprycie oraz dużej wytrzymałości fizycznej, która pozwala na udział w nawet najbardziej wyczerpujących zawodach.

Leon reprezentuje Polski Związek Squasha w drużynie Play Kwadrat (Raszyn) i musimy przyznać, że jesteśmy pod wielkim wrażeniem tak licznych już osiągnięć, które ma na swoim koncie. Z zapartym tchem obserwujemy jego poczynania, świętujemy wraz z nim wszystkie sukcesy i mocno wspieramy przy porażkach. Co miesiąc z dumą finansujemy część jego sportowych kosztów. Głęboko wierzymy w to, że Leon w świecie sportu zajdzie bardzo daleko – i serdecznie mu kibicujemy!

Czym jest dla nas wspieranie młodych talentów?

W Das Company jesteśmy przekonani o tym, że rozwój pasji – szczególnie sportowych, ale nie tylko – jest niezwykle ważnym elementem w życiu każdego człowieka, i to już od jego najmłodszych lat. Nie ma nic wspanialszego, niż posiadanie czegoś, co nas interesuje, rozwija, wzmacnia oraz sprawia, że mamy ten charakterystyczny błysk w oku.

Życie pozbawione pasji jest wyłącznie pustym egzystowaniem, dlatego warto jej poszukiwać – nawet jeśli nie udało się tego dokonać w dzieciństwie – niezależnie od tego, ile mamy lat. A gdy tylko ją znajdziemy, mocno złapać i nie puszczać, zadbać o rozwój i realizować swoje najpiękniejsze marzenia. Dzień Dziecka to wspaniały czas, który możemy wykorzystać również na przypomnienie sobie o nas samych. W końcu każdy człowiek, nawet w dorosłym wieku, głęboko w sercu ma w sobie nadal coś z dziecka. Warto dać dojść do głosu tej cząstce siebie i sprawdzić, dokąd nas pokieruje. I może właśnie wtedy uwolnimy w sobie naszą jedyną i niepowtarzalną pasję. 

Wiek dziecięcy jest wspaniały. Jednak, mimo iż mamy go już za sobą, zyskaliśmy dodatkową moc w postaci siły sprawczej. Cudownie jest móc przyczynić się choć w niewielkim stopniu do tego, by ułatwiać dzieciom realizowanie swoich zainteresowań i pomagać spełniać ich marzenia. W końcu każda spośród najwybitniejszych gwiazd sportu była kiedyś maluchem, który również śnił o wielkich możliwościach – nie wyobrażając sobie zapewne, jak daleko uda mu się zawędrować.

Wierzymy, że przy wsparciu dorosłych, młodociani sportowcy mogą jeszcze efektywniej wzrastać i pokonywać kolejne szczeble drabiny wiodącej do niesamowitych sukcesów w przyszłości. Gorąco im w tym kibicujemy, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że sport to nie tylko piękne momenty, radość, wzruszenia i osiągnięcia, ale także wiele poświęceń, surowa samodyscyplina oraz ogromnie ciężka szkoła cierpliwości i wytrwałości. To nierzadko najlepszy nauczyciel życia, dzięki któremu w przyszłości łatwiej jest radzić sobie z własnymi porażkami i jeszcze pełniej świętować sukcesy. Tym bardziej jesteśmy pełni podziwu i cieszymy się, że możemy wspierać tak fantastycznych młodych ludzi. Nasze wschodzące gwiazdy.

Trzymamy kciuki za bohaterów dzisiejszego artykułu – zawodników OCR RACIBORKI oraz Leona Krysiaka – i życzymy im pomyślności, a także wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka.

Autor: Marta Żbik

Poradnik DasCompany

Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam. Więcej informacji o tym, jak używamy plików cookie

Ok