Magazyn na zboże - Dlaczego warto wybrać NAMIOT ROLNICZY

2023-07-26
Magazyn na zboże - Dlaczego warto wybrać NAMIOT ROLNICZY

Namioty magazynowe mogą znaleźć również zastosowanie jako namioty rolnicze. Są niezwykle wszechstronnymi strukturami. Poniżej przedstawiamy kilka głównych zastosowań namiotów magazynowych w kontekście rolnictwa:

Przechowywanie zbiorów: Namioty rolnicze zapewniają dużą powierzchnię do przechowywania różnych zbiorów, takich jak siano, słoma, drewno lub nawet plony rolnicze. Dzięki nim rolnicy mogą skutecznie chronić swoje zbiory przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając dłuższą trwałość i jakość przechowywanych produktów.

Garażowanie maszyn rolniczych: Namioty magazynowe są idealnym rozwiązaniem do garażowania maszyn rolniczych, takich jak traktory, kombajny, prasy czy inny sprzęt rolniczy. Pozwala to na łatwiejszy dostęp do maszyn oraz zabezpieczenie ich przed deszczem, śniegiem lub promieniami słonecznymi, co może przyczynić się do zwiększenia trwałości sprzętu.

Wiata pastwiskowa: Namioty rolnicze mogą być wykorzystane jako mobilne wiaty pastwiskowe, gdzie zwierzęta hodowlane mogą znajdować schronienie przed złymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak ulewy. Zapewniają ochronę zwierząt oraz pomagają utrzymać stan pastwisk w lepszym stanie.

Chów zwierząt: Hale namiotowe można dostosować do potrzeb chowu zwierząt, takich jak drób czy zwierzęta hodowlane. Zapewniają one przestrzeń dla zwierząt, a jednocześnie pomagają utrzymać czystość wokół obszaru chowu.

Spis treści

Magazyn w namiocie czy warto

Postawienie magazynu w formie namiotu może być korzystną opcją dla przedsiębiorczych rolników, którzy szukają nowoczesnych i ekonomicznych rozwiązań magazynowania. Oto kilka korzyści, które wynikają z wykorzystania namiotów magazynowych w rolnictwie:

Szybka realizacja inwestycji: Namioty magazynowe można postawić znacznie szybciej niż tradycyjne hale murowane. Dzięki gotowym konstrukcjom i modułowej budowie czas montażu jest znacznie skrócony, co pozwala na szybsze rozpoczęcie korzystania z magazynu.

Gotowe do wysyłki w ciągu 24h: Fakt, że namioty są dostępne od ręki, pozwala uniknąć długiego oczekiwania na realizację inwestycji. To szczególnie korzystne w przypadku nagłej potrzeby uzyskania dodatkowej przestrzeni magazynowej.

Możliwość dostosowania do potrzeb: Namioty magazynowe są modułowe, co oznacza, że można je dostosować do konkretnych wymagań i preferencji. Wybór różnych opcji, takich jak okna, moskitiery czy pełne boki, pozwala na idealne dopasowanie do przechowywanych produktów lub materiałów. Jeśli pojawi się potrzeba większej przestrzeni magazynowej, można łatwo rozbudować namiot, dodając kolejne moduły.

Mobilność: Namioty magazynowe są mobilne, co umożliwia zmianę ich położenia w dowolnym momencie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku zmieniających się potrzeb magazynowych, czy w razie konieczności przeniesienia magazynu na inne pole lub działkę.

Ekonomiczna alternatywa: Hale namiotowe stanowią ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnych hal stalowych czy murowanych. Ich niższy koszt zakupu, szybsza realizacja inwestycji oraz mniejsze koszty utrzymania przyczyniają się do oszczędności dla przedsiębiorcy.

Siano w środku namiotu Miejsce dla koni w namiocie z doświetleniem

Montaż namiotu rolniczego

Montaż poszczególnych namiotów opiera się na tych samych zasadach i jest stosunkowo prosty. Dzięki temu rolnicy mogą samodzielnie przeprowadzić montaż lub zminimalizować koszty związane z wynajmem specjalistycznych ekip. Praktycznie w każdym przypadku zaczynamy najpierw od konstrukcji, a następnie montujemy poszycie dachu i na końcu boki.

Ocynkowane elementy konstrukcji namiotów zapewniają dodatkową ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych, co przyczynia się do wydłużenia trwałości namiotu.

Namioty rolnicze można łatwo modyfikować pod względem rodzaju plandeki, konstrukcji i wymiarów. To umożliwia dostosowanie namiotu do konkretnych zastosowań i potrzeb rolnika w danym momencie.

Uniwersalny charakter namiotów rolniczych pozwala uniknąć kosztownych inwestycji w trwałe budynki murowane. Dla wielu rolników jest to bardziej opłacalna opcja, która zapewnia równie skuteczną ochronę przechowywanych surowców.

Dostosuj namiot do swoich potrzeb

Sprzety rolnicze w namiocie

Temperatura i wilgotność przechowywanych plonów wewnątrz magazynu jest niezwykle istotnym elementem. Niezależnie od tego, co chcemy trzymać namiocie rolniczym, kluczowe są warunki panujące w środku namiotu. Zboże jak i inne rośliny uprawne wymagają zróżnicowanych warunków, więc warto je szczególnie brać pod uwagę.

Namiot magazynowy przeznaczony na cele rolnicze, może posiadać okna doświetlające, moskitiery lub całkowicie pełne boki. Wszystko zależy od rodzaju surowców, jakie docelowo będzie magazynował klient. Halę namiotową wybieramy, dostosowując ją do funkcji, którą ma sprawować. Są to obiekty na tyle uniwersalne, aby dostosować się do wymagań przechowywanych produktów lub materiału. Ta elastyczność wynika z wielu wariantów do wyboru w naszej ofercie.

Zboże w namiocie do celów rolniczych

Zboże w polu

Magazynowanie zboża w namiocie rolniczym może być korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli spełnione są odpowiednie wymagania techniczne. Oto kilka ważnych aspektów do rozważenia w kontekście przechowywania zboża w namiocie rolniczym:

Konstrukcja hali: Wybierając namiot do celów magazynowych, zaleca się wybór całorocznego namiotu na konstrukcji minimum Winter, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość i stabilność konstrukcji. Szczególnie w przypadku magazynowania zboża przez dłuższy okres, wytrzymała konstrukcja jest kluczowa.

Ogrzewanie i wentylacja: W celu zapewnienia odpowiedniej temperatury wewnątrz namiotu podczas chłodniejszych miesięcy, można zainstalować urządzenia grzewcze. Jednak należy zachować ostrożność i unikać nagrzewania zboża do zbyt wysokich temperatur, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń. Dodatkowo, dobra wentylacja jest istotna w celu utrzymania odpowiedniej wilgotności powietrza, co może zapobiec powstawaniu pleśni i wilgoci.

Monitorowanie temperatury i wilgotności: Instalacja czujników temperatury i wilgotności pozwoli na monitorowanie warunków wewnątrz namiotu. Dzięki tym danym można podejmować odpowiednie działania, aby zapewnić optymalne warunki przechowywania zboża.

Przygotowanie podłoża: Istotnym krokiem przed umieszczeniem zboża w namiocie jest odpowiednie przygotowanie. Musi być równomierne, szczelne i pozbawione dziur, aby uniknąć wnikania wilgoci z zewnątrz. Odpowiednia izolacja pomoże również w utrzymaniu stabilnych warunków wewnątrz namiotu.

Wjazd dla dużych pojazdów: Dobre zaplanowanie wjazdu do namiotu, który umożliwia łatwy dostęp dla dużych pojazdów mechanicznych, ułatwi kwestie załadunku i rozładunku zboża.

Praktyczne wykorzystanie namiotu rolniczego

Symboliczna grafika kłosa zboża

Namiot bardzo dobrze sprawdzi się do przechowywania plonów rolniczych. Wielozadaniowość namiotów sprawia, że bez problemu można dostosować go do specjalnych warunków magazynowania.

Symboliczna grafika siana

Siano i słomę najlepiej przechowywać w miejscu zadaszonym np. w namiocie rolniczym. Wartości pokarmowe siana zależą od różnych czynników, ale kluczowe są zbiory i przechowywanie. Najważniejsze, aby zabezpieczyć je odpowiednio przed wiatrem, deszczem i działaniem promieni słonecznych.

Symboliczna grafika w kształcie krowy

Zwierzęta takie jak bydło, konie lub drób odnajdą się w halach namiotowych. W tej dziedzinie rolnictwa poszerzenie gospodarstwa o dodatkową przestrzeń będzie ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem.

Symboliczna grafika wiaty pastwiskowej

Nowoczesnym wykorzystaniem dachu i konstrukcji namiotu, będzie użycie jej jako wiaty pastwiskowej dla bydła. Praktyczne i mobilne miejsce dla zwierząt będzie także schronieniem przed wszelkimi zagrożeniami.

Symboliczna grafika traktoru

Maszyny rolnicze w różnej postaci od ciągników po traktory, mogą być przechowywane pod namiotem jak w garażu. Jest to bardzo popularna forma wykorzystania namiotu magazynowego jako pomieszczenie na pojazdy. Dodatkowym udogodnieniem dla rolników jest wysoka brama, która ułatwia wjazd większych maszyn.

Symboliczna grafika narzedzi do magazynu

Magazyn na narzędzia w formie pomieszczenia gospodarczego, przydaje się w każdym przedsiębiorstwie rolniczym. Duży wachlarz rozmiarów namiotów magazynowych umożliwia całkowite dopasowanie się do możliwości i oczekiwań klienta.

Namiot wypełniony sianem Narzedzia w małym namiocie magazynowy Namiot do hodowli drobiu Ochrona przestrzeń dla koni

Zalety posiadania namiotu w branży rolniczej

  • mobilność obiektu
  • dostępność “od ręki”
  • szybki montaż
  • niskie koszty eksploatacyjne
  • ekonomiczna alternatywa hal stalowych czy murowanych
  • możliwość ogrzewania czy wentylacji
  • różnorodność konfiguracji
  • modułowość namiotu
  • ochrona przed promieniowaniem UV
  • serwisowanie i części zamienne

Podobne artykuły o tematyce związanej z sektorem rolniczym:

Krowy i siano przy namiocie magazynowym

Podsumowanie

Namioty magazynowe są wszechstronnymi i praktycznymi rozwiązaniami, które znalazły wiele zastosowań również w rolnictwie. Ich mobilność, łatwość montażu oraz konkurencyjne koszty sprawiają, że są atrakcyjną opcją dla rolników, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni magazynowej lub schronienia dla sprzętu czy zwierząt. Ich właściwości ochronne, różnorodność rozmiarów i klas jakości, a także profesjonalne doradztwo i kompleksowa obsługa sprawiają, że inwestycja w namiot rolniczy może być wartościowym rozwiązaniem.

Autor: P. Synowiec, Grafik: Ż. Godyń

Poradnik DasCompany

Cenimy Twoją prywatność!

Chcąc zapewnić Ci ułatwione przeglądanie i wygodne zakupy na stronie Das Company, potrzebujemy Twojej zgody na używanie plików cookie (tzw. ciasteczek). Dzięki nim możemy dopasować reklamy do Twoich potrzeb i zapewnić Ci dostęp do najnowszych usprawnień, które możemy wdrażać dzięki prowadzonej analityce. Jeśli tak jak my, lubisz ciasteczka i wyrażasz zgodę na używanie wszystkich plików cookie, kliknij „AKCEPTUJ WSZYSTKIE”.

Więcej informacji o polityce Cookies
Zmień ustawienia
Zaakceptuj wszystkie